Ianis Hagi a dat gol în primul meci al anului. Glasgow Rangers, pas greșit în lupta pentru titlu VIDEO

Marti, 18 Ianuarie 2022, ora 23:43
4027 citiri
Ianis Hagi

Internaționalul român Ianis Hagi a marcat golul echipei sale, Glasgow Rangers, în primul meci oficial al anului 2022, împotriva formației Aberdeen (1-1), în campionatul Scoției.

Ianis Hagi a fost titular și a deschis scorul în minutul 20, fructificând din interiorul careului o centrare venită de pe flancul stâng, după cum se poate vedea mai jos.

Din păcate pentru Rangers, Aberdeen a egalat în minutul 73, din penalty, înainte ca Ianis Hagi să fie înlocuit, în minutul 78.

În clasament, Glasgow Rangers se menține pe poziția de lider, cu 4 puncte peste rivala Celtic Glasgow.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...