Ianis Hagi, accidentare groaznică. Fotbalistul român va pierde multe meciuri ale naționalei

Marti, 25 Ianuarie 2022, ora 16:05
3556 citiri
Ianis Hagi. Foto: Twitter

Probleme grave pentru Ianis Hagi.

Fotbalistul român s-a accidentat în weekend în meciul lui Rangers și a fost nevoit să părăsească terenul de joc după doar 15 minute.

Conform ultimelor informații din Scoția, Ianis Hagi are ruptură de ligamente și va lipsi cel puțin șase luni de pe gazon.

Jucătorul român ar fi fost supus luni seara unei operații care ar fi avut loc la Londra.

Mai mult ca sigur, Hagi nu va putea juca deloc în meciurile naționalei din Liga Națiunilor din această vară: cu Muntenegru (4 iunie), cu Bosnia și Herțegovina (7 iunie), cu Finlanda (11 iunie) și returul cu Muntenegru (14 iunie).

Ianis Hagi are 27 de meciuri jucate în acest sezon pentru Rangers, marcând 4 goluri.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
#Ianis Hagi, #Ianis Hagi Rangers, #Ianis Hagi accidentare de ultima ora, #Ianis Hagi accidentare oribila , #stiri Ianis Hagi