Ianis Hagi a suferit prima infrangere de la transferul in Belgia

Luni, 22 Iulie 2019, ora 19:00
22384 citiri

Ianis Hagi a fost titular in infrangerea suferita de Genk in meciul amical cu Westerlo, scor 1-2.

Cu Ianis pe teren pana in minutul 76, Genk a fost invinsa de divizionara secunda intr-un meci amical in care antrenorul a folosit rezervele.

Ianis a avut o ocazie de a marca in prima repriza, dar Genk a fost la un pas sa primeasca si un gol din cauza sa dupa ce a pierdut o minge la centrul terenului si Westerlo a plecat pe contraatac.

Fiul Regelui a fost cumparat de Genk in aceasta vara pentru 4 milioane de euro, de la Viitorul Constanta.

Este de asteptat ca Ianis sa-si faca debutul intr-un meci oficial saptamana aceasta, cand va lua startul campionatul din Belgia.

Ianis nu este pregatit inca fizic si cel mai probabil va fi rezerva in continuare.

C.S.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...