Ianis Hagi a jucat doar din minutul 86 in victoria lui Glasgow Rangers in campionatul Scotiei

Sambata, 22 August 2020, ora 20:21
6060 citiri
Foto. facebook Ianis Hagi

Fotbalistul roman Ianis Hagi a jucat doar din minutul 86 in victoria lui Glasgow Rangers, 2-0 acasa cu Kilmarnock, sambata, in etapa a 5-a a campionatului Scotiei.

Titular in primele patru etape, Ianis Hagi a fost introdus de antrenorul Steven Gerrard in locul lui Ryan Kent, cel care a punctat in minutul 77. Internationalul roman nu are niciun gol si nicio pasa decisiva in actuala editie de campionat.

Scorul fusese deschis de Kemar Roofe (50). Golgheterul Alfredo Morelos nu a fost in lotul gazdelor.

Rangers, vicecampioana in sezonul trecut, are 13 puncte si este pe prima pozitie a clasamentului, la 3 puncte de a doua clasata, Hibernian, ce are un meci mai putin disputat. Celtic Glagow, detinatoarea titlului, are doar doua meciuri disputate si ocupa locul 6, cu 4 puncte.

Doi ani de suspendare. O nouă decizie dură zguduie lumea dopingului
Atacantul internaţional brazilian al echipei Flamengo, Gabriel Barbosa, cunoscut sub numele de "Gabigol", a fost suspendat pentru doi ani pentru tentativă de fraudă la un control antidoping de...
Unde va sta Dani Alves după ce a ieșit din închisoare. Reguli stricte pentru fotbalistul condamnat pentru viol
Fostul fundaş brazilian Dani Alves a părăsit, luni după-amiază, închisoarea Brians 2 de lângă Barcelona, unde a petrecut ultimele 430 de nopţi, după ce a fost acuzat de viol. Cauţiunea...