Glasgow Rangers tremură pentru calificare cu o echipă din Armenia. Ce spune Ianis Hagi

Vineri, 20 August 2021, ora 09:57
3201 citiri
Ianis Hagi

Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a declarat joi seară, după meciul cu Alaşkert, scor 1-0, că el şi colegii săi mai au mult de lucru pentru a ajunge la cel mai bun nivel, conform news.ro.

“Trebuie să acceptăm că nu a fost cel mai bun joc al nostru. Ne aşteaptă un meci greu în deplasare. Acum trebuie să ne concentrăm pe refacere şi pentru duminică, ne aşteaptă un meci dificil. În repriza a doua am intrat cu mentalitatea de a câştiga. Suntem bucuroşi că am câştigat, dar mai avem mult de lucru pentru a încerca să ajungem la cel mai bun nivel la care ştiu că putem juca”, a spus Hagi.

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa armeană Alaşkert, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, când a fost eliminat Lundstram.

Golul a fost marcat de Morelos, în minutul 67. Ianis Hagi a jucat până în minutul 90.

Returul va avea loc în 26 august.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...