Genk sufera o infrangere surprinzatoare, cu Ianis Hagi pe teren

Sambata, 03 August 2019, ora 23:24
17539 citiri

Ianis Hagi a jucat o repriza in meciul pe care Genk l-a pierdut surprinzator, sambata seara, la noua promovata KV Mechelen, in etapa a doua a primei ligi de fotbal din Belgia.

A fost 3-1 pentru KV Mechelen, dupa o partida extrem de disputata.

Fotbalistul adus de la Viitorul a fost introdus la pauza in locul lui Nygren, dar n-a mai reusit sa-si salveze echipa ca etapa precedenta, cand a marcat golul victoriei la doua minute de la intrarea pe teren.

1-1 era scorul in momentul in care Ianis a fost aruncat in lupta, dupa golurile marcate de Togui (min.18) pentru gazde, respectiv Samata (min.45+4) pentru Genk.

Engvall (min.77) si De Camargo (min.80) au semnat golurile victoriei lui Mechelen in fata campioanei de anul trecut.

4 milioane de euro a platit Genk pentru a-l transfera pe Ianis Hagi de la Viitorul.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...