Coșmar continuu pentru Ianis Hagi! Ce a pățit astăzi internaționalul român de la Rangers

27096 citiri
Ianis Hagi e tot rezerva la Rangers FOTO facebook

Ianis Hagi, internaționalul român de la Glasgow Rangers, trece prin cea mai neagră perioadă a carierei lui.

După ce a stat pe tușă mai bine de un an, Ianis Hagi joacă precum boxerii, având prezențe sporadice în echipa scoțiană.

În meciul câștigat de Rangers pe teren propriu cu scorul de 2-1 împotriva celor de la Servette Geneva, în prima manșă a dublei din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, Ianis Hagi a fost introdus pe teren abia în minutul 88.

Astăzi însă, la meciul de pe teren propriu din campionat, Rangers - Livingstone 4-0, Ianis Hagi nu a primit niciun minut pe teren din partea antrenoului Michael Beale.

Ianis Hagi nu a jucat pentru Rangers nici în prima etapă a noii ediții de campionat, la înfrângerea din deplasare cu Kilmarnock, scor 0-1, astfel că, în noul sezon, el nu are niciun minut jucat.

S-a stabilit prima echipă retrogradată din Premier League. Alte rezultate
Echipa engleză Aston Villa a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia londoneză Chelsea. Sheffield United este prima echipă care retrogradează din...
Insulă privată scoasă la vânzare în Scoția. Are 7 case, iar accesul se face cu elicopterul sau barca
O insulă privată din Scoția este pusă la vânzare pentru cel puțin 3 milioane de dolari. Insula se află între Scoția și Irlanda de Nord, având 183 de hectare, scrie digi24.ro....
#Ianis Hagi, #rangers, #rezerva, #scotia, #probleme, #echipa, #cosmar , #stiri fotbal