Cine e tenismenul care a dat lovitura la turneul ATP de la Sofia

Duminica, 02 Octombrie 2022, ora 19:53
1837 citiri
Marc Andrea Huesler a câștigat turneul de la Sofia FOTO facebook

Turneul ATP de la Sofia s-a terminat cu un câștigător surpriză, trofeul fiind adjudecat de un sportiv din apropierea locului 100 mondial.

Elvețianul Marc Andrea Huesler, locul 95 ATP, l-a învins pe danezul Holger Rune (31 ATP) în doar două seturi 6-4, 7-6.

Acesta este primul trofeu important din cariera sportivului de 26 de ani.

Marc Andrea Huesler este unul dintre cei mai înalți jucători din circuit, având 1,96 metri.

La turneele de Grand Slam la care a participat, Huesler n-a trecut niciodată de primul tur.

S-a anunțat noul turneu la care ar putea participa Simona Halep. Aceasta se va antrena din greu la București
Simona Halep va continua pregătirea pe zgură, în România, după ce s-a retras de la turneul de la Madrid ce va începe săptămâna aceasta. Jurnaliștii americani au comentat retragerea de...
Tenismena care și-a pus la punct rivalele. Poate câştiga orice Grand Slam
Jucătoarea kazahă de tenis Elena Rybakina este în acest moment numărul 4 WTA, favorită nr. 4, și a câştigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart (Germania).. Turneul este extrem de...