Înfrângere dureroasă pentru Holger Rune! Jucătorul lui Mouratoglou i-a făcut semn francezului să își țină gura! VIDEO

Luni, 23 Ianuarie 2023, ora 09:56
3148 citiri
Holger Rune

Danezul Holger Rune, jucătorul antrenat de Patrick Mouratoglou, a suferit o înfrângere dureroasă la Australian Open.

El a avut în mână meciul cu rusul Andrey Rublev: a condus cu 5-2 în setul decisiv, a avut două mingi de meci la scorul de 6-5 și a condus cu 5-0 în tie-break.

De fiecare dată, rusul Rublev a reușit să întoarcă soarta meciului și s-a impus cu 11-9 în super tie-break.

Scor final, 6-3, 3-6, 6-3, 4-6, 7-6 (11-9) pentru Rublev, care merge în sferturi de finală, unde îl va întâlni pe învingătorul din disputa Novak Djokovic - Alex de Minaur.

Rune a făcut și un gest către oamenii din loja lui, printre care și francezul Patrick Mouratoglou.

Novak Djokovic, după Leo Messi. Lista câștigătorilor la Trofeele Laureus
Încă un premiu pentru Novak Djokovic. La cea de-a 25-a ediţie a Trofeelor Laureus, tenismanul sârb a fost desemnat Sportivul Anului, în urma sezonului 2023, în care a câştigat al 24-lea...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#holger rune, #andrey rublev, #Novak Djokovic, #Australian Open , #Australian Open