Cel mai viclean atacant: un gol cum rar se vede pe stadioane VIDEO

Miercuri, 11 Mai 2022, ora 20:56
4643 citiri
Harry Cornick

Luton Town luptă pentru promovarea în prima ligă engleză și datorită unui gol care i-a încântat pe fanii echipei.

Luton Town a câștigat cu 1-0 meciul de acasă cu Reading din ultima etapă a sezonului, și-a asigurat locul 6 și va juca într-un play-off de promovare în Premier League.

Singurul gol al partidei a fost marcat în prelungirile primei reprize de Harry Cornick. Acesta s-a furișat prin spatele portarului de la Reading și, în momentul în care goalkeeperul a pus mingea jos pentru a degaja, i-a "furat" balonul și a dat gol.

Luton Town va juca acum cu Huddersfield în semifinalele barajului pentru promovare.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...