Super-adversară pentru handbalistele de la Minaur în semifinalele European League. Când se joacă turneul Final Four

Joi, 07 Aprilie 2022, ora 17:06
2294 citiri
Minaur Baia Mare joacă în semifinalele EHF European League

Echipa feminină de handbal Minaur Baia Mare va evolua cu Viborg HK, în semifinalele EHF European League, s-a stabilit, joi, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la sediul EHF de la Viena.

Programul semifinalelor (un singur joc) este următorul:

Viborg HK (Danemarca) - Minaur Baia Mare;

Herning Ikast (Danemarca) - SG BBM Bietigheim (Germania).

Partidele vor avea loc la 14 mai şi 15 mai, locul de desfăşurare şi ordinea meciurilor urmând a fi anunţate ulterior.

Viborg este de trei ori câştigătoare a Champions League, ultima dată în 2010, şi tot de trei ori a fostei cupe EHF, ultima dată în 2004.

Minaur a jucat şi anul trecut în EHF Finals, fază pe care a organizat-o şi în care a ocupat locul al treilea, după ce a pierdut în semifinale cu viitoarea campioană Nantes (34-36) şi a învins pe Herning Ikast (33-31), în finala mică.

Victor Cornea, la un pas de performanța carierei. Iubitul Andreei Bălan e în semifinale la Munchen
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat cu premii totale...