Reactie dura a antrenorului de la CSM Bucuresti la adresa fetelor, dupa esecul cu Gyor: E inadmisibil

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 09:05
3606 citiri

CSM Bucuresti a fost invinsa in marele duel cu echipa maghiara Gyor, in faza grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa un meci jucat la Bucuresti in Sala Polivalenta, vineri seara, scor 24-27.

Fetele antrenate de danezul Jakob Vestergaard au condus la pauza cu 13-9, dar au clacat total dupa reluare, cand unguroaicele au intrat total la timona jocului. Dupa partida, antrenorul fetelor s-a aratat dezamagit de prestatia elevelor sale in partea secunda, in care au primit 18 goluri:

"In prima repriza am vazut la ce nivel inalt putem juca. Sunt multe jucatoare noi pe care le-am folosit. Se intampla sa ai suisuri si coborasuri. Ele au marcat 18 goluri in repriza a doua, ceea ce e inadmisibil din punctul meu de vedere. In repriza a doua trebuia sa gasim solutii mai bune in atac, iar in aparare trebuia sa fim mult mai atenti. Avem doi portari foarte buni. M-am bazat pe faptul ca Grubisici le cunoaste mult mai bine pe jucatoarele maghiare si puteam avea un start bun.

Totusi, CSM este o echipa noua. Ma bucur ca au revenit dintre jucatoarele care aveau probleme. Scopul nostru este sa trecem de grupe. Avem o sansa si la Gyor, iar apoi sunt meciurile cu Rostov si Midtjylland", declara dupa partida Vestergaard, pentru DolceSport.

CSM Bucuresti este campioana en-titre a Europei, dar are 2 infrangeri dupa primele 3 jocuri in Liga Campionilor in acest sezon, dupa o singura victorie in fata celor de la Rostov pe Don.

D.A.

Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
#antrenor CSM Bucuresti Vestergaard, #reactie dura antrenor CSM Bucuresti esec, #reactie Vestergaard esec Gyor CSM , #stiri handbal