Handbalistele de la Minaur au obtinut o noua victorie in Slovacia

Duminica, 16 August 2020, ora 07:55
4351 citiri

Echipa feminina de handbal Minaur Baia Mare a invins campioana Slovaciei, Iuventa Michalovce, cu 29-22 (11-10, 21-18), sambata, 15 august, intr-un meci amical sustinut in aceasta tara.

S-au jucat doua reprize a cate 20 de minute fiecare, apoi o a treia repriza, de 10 minute, potrivit site-ului echipei baimarene.

Pentru Minaur au inscris Oana Bors 5 goluri, Jovana Kovacevic 4, Linn Blohm 4, Sonia Seraficeanu 3, Petruta Argyelan 3, Iaroslava Burlacenko 3, Eva Kerekes 2, Helena Rysankova 2, Anca Polocoser 1, Larissa Araujo 1, Jelena Lavko 1. Au mai evoluat Angela Cioca, Andreea Popa si portarii Filippa Idehn (o interventie), Cristina Ciausescu (10 interventii). Nu au jucat Cristina Enache, Mikaela Massing, Ana-Maria Tanasie, Asuka Fujita.

Vineri, Minaur a invins campioana Slovaviei cu 33-23.

Echipa antrenata de Costica Buceschi trebuia sa joace sambata si cu formatia poloneza SPR JKS Jaroslaw, dar meciul nu a mai avut loc.

Misiune imposibilă pentru Minaur Baia Mare în semifinalele European Cup, după eșecul din Islanda
Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia islandeză Valur, scor 36-28 (18-14), în manşa tur din semifinalele European Cup. Partida...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....