Victorie pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor, dar si un mare regret

Sambata, 03 Aprilie 2021, ora 18:28
9513 citiri
Cristina Neagu FOTO Sports Net

CSM Bucuresti a castigat mansa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, 32-27 in jocul cu TSKA Moscova.

Cu aceasta victorie, CSM Bucuresti a facut un pas important spre calificarea in Finala Four-ul Ligii Cammpionilor, dar totul se va decide in partida retur de saptamana viitoare, care va avea loc duminica la Moscova.

CSM Bucuresti are regretul de a nu se fi impus la o diferenta si mai mare, pentru ca a condus si cu 9 goluri, 26-17 in minutul 42.

Cele mai bune marcatoare ale CSM-ulu au fost Lazovici si Neagu (cate 6 goluri), Cvijici si Dembele (cate 5 goluri). O partida mare a facut si portarul Jelena Grubisici, care a avut 13 mingi scoase din 40 de suturi.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Meci mare făcut de campioana Dinamo în European League, dar calificarea e încă departe
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34 (18-16), în manşa tur din optimile European League. Returul se va disputa în 2...
#Neagu, #Cristina Neagu, #handbal, #CSM Bucuresti, #csm bucuresti tska moscova, #CSM Bucuresti Liga Campionilor , #stiri handbal