Eșec usturător pentru Dinamo în Liga Campionilor, pe teren propriu. ”Dulăii” sunt pe ultimul loc în grupă

Joi, 25 Noiembrie 2021, ora 21:49
1511 citiri
Dinamo joacă în Liga Campionilor la handbal

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă joi, pe teren propriu, de formaţia germană SG Flensburg Handewitt, scor 28-20 (13-13), în etapa a 8-a a grupei B din Liga Campionilor.

Principalii marcatori ai partidei au fost Ghionea şi Nantes, câte 5 goluri, pentru Dinamo, respectiv Mensing 9, pentru Flensburg.

Tot joi s-a mai jucat partida dintre Vive Kielce - FC Barcelona 29-27, iar celelalte două programate în cursul serii sunt între Veszprem - HC Motor şi FC Porto - PSG.

Anterior, ”dulăii” de la Dinamo Bucureşti au obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 27-28 cu HC Motor, 31-29 cu Veszprem şi 30-37 cu Flensburg.

După opt etape, Dinamo Bucureşti rămâne cu 4 puncte, pe ultimul loc al grupei B.

În următoarea etapă, campioana României va juca în deplasare, cu Veszprem, în 2 decembrie.

După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.

Meci mare făcut de campioana Dinamo în European League, dar calificarea e încă departe
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34 (18-16), în manşa tur din optimile European League. Returul se va disputa în 2...
Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...