Eșec dureros pentru Dinamo în Liga Campionilor. ”Dulăii” sunt la a patra înfrângere consecutivă

Joi, 21 Octombrie 2021, ora 21:46
1741 citiri
Dinamo joacă în Liga Campionilor la handbal masculin

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă joi, în deplasare, de formaţia ucraineană HC Motor, scor 28-27 (13-13), în etapa a 5-a din grupa B a Ligii Campionilor.

Principalii marcatori ai partidei au fost Puhuski 5 goluri, pentru gazde, respectiv Ghionea 7 reuşite, pentru Dinamo.

Tot în această rundă, Lomza Vive Kielce - FC Porto 39-33, Veszprem - SG Flensburg Handewitt 28-23, iar ultima partidă a zilei este între FC Barcelona - PSG.

Anterior, ”dulăii” de la Dinamo Bucureşti a obţinut următoarele rezultate în grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto şi 32-36 cu FC Barcelona.

După cinci etape, Dinamo Bucureşti ocupă locul 7, cu 2 puncte.

În următoarea etapă, campioana României va juca pe teren propriu, cu Veszprem, în 28 octombrie.

După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...