Ziua cea mai grea pentru handbalistii de la Dinamo. Intre doua meciuri, vor participa la inmormantarea sotiei colegului Javier Humet

Marti, 25 Mai 2021, ora 21:50
3281 citiri
Javier Humet si sotia sa, Ana Aida

Marti s-au disputat partidele din optimile Cupei Romaniei la handbal masculin. Dinamo Bucuresti, detinatoarea trofeului, s-a calificat in sferturi, iar miercuri, in ziua libera din competitie, va participa la funeraliile sotiei jucatorului sau Javier Humet, la Constanta. Joi, Dinamo joaca in sferturi cu CSM Bucuresti, conform news.ro.

Rezultatele complete ale partidelor din optimile Cupei Romaniei sunt: CSM Bacau - CSM Alexandria 42-24, CSU Tg. Jiu - Potaissa Turda 21-40, Magnum Botosani - HCDS Constanta 28-32, CSM Bucuresti - CSM Vaslui 34-29, SCM Timisoara - HC Buzau 34-29, Minaur Baia Mare - CSM Fagaras 24-23, Steaua Bucuresti - CSU Suceava 30-24 si Dinamo Bucuresti - CSM Focsani 29-24.

In sferturi s-au calificat astfel echipele CSM Bacau, Potaissa Turda, HCDS Constanta, CSM Bucuresti, SCM Timisoara, Minaur Baia Mare, Steaua Bucuresti si Dinamo Bucuresti, cu meciuri programate joi, pentru un loc la Turneul Final Four al competitiei.

Pentru jucatorii echipei Dinamo Bucuresti ziua de miercuri va avea o grea incarcatura emotionala, ei urmand a se deplasa la Constanta, unde va avea loc inmormantarea sotiei coechipierului lor, Javier Humet.

Ana Aida a decedat la doar 31 de ani, in urma unui accident vascular cerebral.

Turneul Final Four este programat, tot la Bucuresti, sambata si duminica.

In 2020, Cupa Romaniei a fost castigata de Dinamo Bucuresti, care in acest sezon a cucerit si titlul national.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...