Gest minunat facut pentru Javier Humet, handbalistul dinamovist a carui sotie a decedat la doar 32 de ani

Luni, 31 Mai 2021, ora 08:17
7227 citiri
Dinamo FOTO facebook

Campioana din 2021 la handbal masculin, Dinamo Bucuresti, a castigat, duminica, si Cupa Romaniei, dupa finala cu HCDS Constanta.

Dinamo s-a impus cu scorul de 27-20 (13-10).

Trofeul Cupa Romaniei se alatura titlului national obtinut de dinamovisti in sezonul 2020-2021. Dinamo a cucerit Cupa Romaniei si in stagiunea precedenta, tot dupa o finala cu HCDS Constanta, iar acum isi trece in palmares al saselea trofeu.

In finala mica a Cupei Romaniei, tot duminica, Steaua Bucuresti - CSM Bacau, scor 31-28 (17-13).

In semifinalele competitiei, Dinamo Bucuresti a dispus de CSM Bacau, cu 27-23, iar HCDS Constanta a trecut de Steaua Bucuresti, cu 33-28.

Semifinalele de sambata, la Sala Polivalenta din Bucuresti, au fost primele partide cu spectatori in sportul de sala romanesc dupa mai bine de un an pandemic.

La finala a asistat si handbalistul dinamovist Javier Humet, iar trofeul a fost dedicat de coechipieri memoriei sotiei sale, Ana Aida, care a decedat in urma unui accident vascular cerebral, la numai 32 de ani.

Mai mult, Amine Bannour, unul dintre cei mai buni dinamovisti, a facut un gest superb. A impartit trofeul de cel mai bun inter dreapta al Cupei Romaniei cu Javier Humet.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...