Golurile Cristinei Neagu n-au fost de-ajuns. CSM Bucuresti a pierdut la Budapesta, in Liga Campionilor, dupa ce a condus la pauza

Sambata, 09 Ianuarie 2021, ora 18:50
4020 citiri
Cristina Neagu

Echipa de handbal feminin CSM Bucuresti a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 31-27, de formatia ungara FTC Budapesta, intr-un meci din etapa a noua a grupei A a Ligii Campionilor la handbal feminin, conform news.ro.

Intr-un meci in care Cristina Neagu a fost principala marcatoare, cu 9 reusite, CSM Bucuresti a condus la pauza cu 16-14, insa a cedat initiativa in repriza secunda.

In urma acestui rezultat, sansele "tigroaicelor" de calificare directa in faza sferturilor de finala s-au complicat, in conditiile in care doar primele doua echipe din grupa intra automat in primele opt din Europa, locurile 3-6 urmand sa dispute un play-off.

Deocamdata, CSM Bucuresti e pe locul 2, cu 11 puncte din 9 meciuri, dupa liderul Rostov (13 puncte din 7 meciuri) si in fata lui Ferencvaros (10 puncte din 8 meciuri) si Metz (8 puncte din 6 meciuri), acestea fiind principalele candidate la pozitiile fruntase.

In urmatoarea etapa, CSM Bucuresti va juca acasa cu Vipers Kristiansand, in 16 ianuarie.

Tot in Liga Campionilor, insa in grupa B, SCM Ramnicu Valcea va juca duminica, pe teren propriu, cu Gyor.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Meci mare făcut de campioana Dinamo în European League, dar calificarea e încă departe
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34 (18-16), în manşa tur din optimile European League. Returul se va disputa în 2...