Cristina Neagu, prea puternica pentru Valcea. Cum s-a incheiat derby-ul echipelor romanesti din optimile Ligii Campionilor

Sambata, 06 Martie 2021, ora 18:55
3214 citiri
Cristina Neagu

Echipa de handbal feminin CSM Bucuresti a invins sambata, in deplasare, formatia SCM Ramnicu Valcea, scor 33-24 (13-12), in turul optimilor Ligii Campionilor. Returul va avea loc in 13 martie, la Bucuresti, conform agerpres.ro.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Liscevici (7 goluri), Florica (5), pentru gazde, respectiv Neagu (13) si Lazovic (7), pentru CSM.

Mansa retur va avea loc in 13 martie, la Bucuresti, iar castigatoarea din dubla mansa se va califica in sferturile de finala, in care va intalni Krim Ljubljana sau CSKA Moscova. In mansa tur, Krim s-a impus acasa cu 25-20.

In faza grupelor, afectata de multiple amanari/anulari de meciuri din motive pandemice, SCM Ramnicu Valcea a incheiat pe locul 6 (grupa B), iar CSM Bucuresti pe locul 3 (A). Toate echipele din cele doua grupe s-au calificat in optimi, in urma unei decizii a EHF.

Sferturile de finala sunt programate intre 3-11 aprilie, urmate de Turneul Final Four de la Budapesta, in 29-30 mai.

Detinatoarea Ligii Campionilor este formatia Gyor ETO.

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal

CSM București a mai făcut un transfer de marcă. O marcatoare de calibru vine lângă Cristina Neagu
CSM Bucureşti a anunţat, luni, că o va avea din vară în lot pe Alina Grijseels, de la Metz, căpitanul şi unul dintre golgheterii Germaniei la Campionatul Mondial de la finalul anului trecut....
CSM București e în sferturile Ligii Campionilor! Ce adversară de top o așteaptă
Campioana CSM Bucureşti s-a calificat duminică, pe teren propriu, în sferturile Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia Krim Ljubljana, scor 30-24 (14-13), şi în manşa retur din faza...
#Cristina Neagu, #CSM Bucuresti, #CSM Ramnicu Valcea, #Liga Campionilor , #stiri handbal