Acuzatii incredibile. Cum a vrut Cristina Neagu sa "blatuiasca" meciul de calificare la Olimpiada: "Te rog, rateaza!"

Joi, 25 Martie 2021, ora 19:18
Autor: Teodor Serban
Acuzatii incredibile. Cum a vrut Cristina Neagu sa "blatuiasca" meciul de calificare la Olimpiada: "Te rog, rateaza!"
Cristina Neagu

La cateva zile dupa ce echipa Romaniei a fost eliminata in turneul preolimpic din Muntenegru, capitanul nationalei noastre, Cristina Neagu, e acuzata de una dintre adversare ca a vrut sa "aranjeze" confruntarea decisiva.

Dezvaluirile au fost facute de extrema muntenegreana Jovanka Radicevic, colega cu Neagu la CSM Bucuresti in sezonul 2018-2019. "Cand Romania a ajuns la un avans de 3 goluri, dupa ce noi am reusit sa marcam 25 de goluri, Cristina Neagu a venit langa mine si mi-a zis "Joka, te rog, rateaza! Lasa-ne sa mai marcam doua goluri"", a spus Radicevic in presa din tara sa.

"Cris, nu am mingea si, chiar daca as avea, nu as face asa ceva", ar fi fost replica primita de romanca, potrivit spuselor lui Radicevic.

Romania castigat meciul cu Muntenegru cu 28-25 si mai avea nevoie de doua goluri pentru a merge la Olimpiada alaturi de gazda turneului, caz in care in afara Jocurilor ar fi ramas Norvegia.

Citeste si:

Tragedie inimaginabila. Un campion din MMA, injunghiat mortal intr-un bar. Agresorul, ucis si el de fratele sportivului

Lovitura financiara la Miami. Premiile turneului de tenis s-au prabusit. Cat poate castiga Simona Halep daca ia trofeul

Nicolae Stanciu nu se mai opreste din dat goluri. Al saselea meci la rand in care romanul marcheaza cel putin o data

Sorana Cirstea a schimbat antrenorul! Cine o va asista la Miami si ce a promis romanca

Un cunoscut impresar roman de fotbalisti a murit de COVID. "Nenorocitul de carcalac m-a lovit"

 Articol citit de 7534 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 09:02
    Cu rect=Dutty
    Punctajele sunt nerelevante in orice situație, mai les că sunt persoane care au mai multe identități, vezi cazul de față, pentru a depuncta. Sigur, după ultima mea postare, care ți-a demonstrat nemernicia, nu mai aveai ce elucubra, ai schimbat identitatea și ai trecut la confesiune. Fie vorba intre noi, din cauza punctajului vostru nu pot dormi noaptea.
    ULAKE
    26.03.2021, 10:31
    Punctajele cui sunt relevante bah fosila bolshevica?
    A celor care va platesc ca sa trollatzi pha forumuri?

    Fotbalul se joaca pha goluri nu pha okazii, hohozare.
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 13:36
    Cu rect
    Mai ai multe identități, vidanjorule comunistoid? Nu vezi că ești penibil frizand ridicolul.
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 07:53
    Cu rect
    Doar pentru a demonstra nemernicia ta precizez ceva. Da, am diviorțat. Acum, eu și Soția mea suntem in relații deosebite cu Doamna care mi-a fost soție. Chiar ne vizităm și am relații profesionale cu dansa. Un jeg ca tine cat de abject poate fi să aducă astfel de discuții pe un forum, să intri cu bocancii in viața personală a cuiva. Și mai dai lecții, administrator de bloc milițiano-securist
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 07:38
    O, sancta simplicitas!
    Cu partidul de ruteni, rusofil ești chiar defazat. Habar nu ai pe ce lume trăiești. Ți-am spus că elucubrezi.
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 00:17
    Cu rect
    Ori FCNE, ori Măgurele, tot aia era. Avizul securității era condiție sine qua non. Știi ce inseamnă asta? Nu te necăji, iți spun eu: fără de care nu se poate, vidanjorule. Nu ți-a reproșat nimeni nimic? Păi cum să o facă din moment ce nu ai fost in atenția CNSAS și nu știu nimic despre tine? Această instituție nu a putut să cerceteze tot căci arhiva e imensă. Tu nu ai prezentat interes. Dar, dacă ești așa cinstit precum pretinzi, vino și scoate tu totul la lumină. Apoi, discutăm, comunistoidule.
    Corect
    26.03.2021, 00:49
    firczacule
    esti ungur sau rutean ,ca dupa ce ai fost ungur dar te au izgonit ,ai devenit rutean bolsevic . Asta mai lipsea unui turnator sa fie si ungur si rutean bolsevic ! daia te a lasat nevasta turnatorule ,ca n a vrut sa mai stea cu un turnator !nici propriul tau fiu nu iti mai vorbeste ! dute in Deva daca ai curaj !!!cei pe care i ai turnat te asteapta cu drag ! unii au sucombat in puscarii din cauza ta ! ia povesteste ,cum ai cazut de pe gard !!!
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 07:32
    Cu rect
    De la tupeu ajungi la nesimțire, caracteristic pentru milițiano-securiștii comunistoizi. Elucubrațiile tale oricum nu au nici un rost. Vino in justiție vidanjorule și vom vedea cine are dreptate. Nu ai curajul să-ți devoalezi identitatea. Hai să te verific la CNSAS. Pană atunci sunt povești din partea ta.
    Corect
    25.03.2021, 23:51
    Firkzac..
    Raspunde la toate intrebarile nu doar la ce vrei tu.Partidul democrat maghiar cu ce scop l-ai infiintat ? de ce nu te a acceptat nimeni pina nu te ai gandit sa te faci rutean?Esti reprezentant al poporului cu 2871 de voturi? raspunde la toate ,probabil ca chiar nu esti asa vinovat dar daca nu raspunzi dai de banuit.Arata ca esti nevinovat ,eu iti spun ce am citit in presa despre tine. Administrator de bloc am fost intre 1986-2001.Daca eu as fi facut magarii ,m ar mai fi tinut cei din bloc inca 12 ani dupa Revolutie ? si in 2001 am renuntat pt ca am plecat din tara,nu ca m ar fi dat cineva afara.Din 2001 pina acum am fost in fiecare an in Romania dar nimeni nu m-a invinovatit de ceva,din contra lumea ma regreta . Am pastrat apt-ul din acel bloc chiar daca de 20 de ani ,mergem doar 1-2 luni in tara.Acolo s au nascut copiii si acolo au copilarit,asa ca l am pastrat.Cu fizica nucleara habar n ai ,cred ca faci confuzie cu centrul de la Magurele. Nu tovarase,exista undeva in Bucuresti o institutie FCNE -Fabrica de echipament nuclearo electric ,care fabrica echipamente pt cele doua unitati de la Cernavoda. La centralele de la Cernavoda doar reactoarele sunt straine(Canada) restul echipamentelor sunt romanesti.In 1989 ,lucram deja la Unitatile 3 si 4 ,care nu s au mai terminat nici in ziua de azi.N am fugit din tara ca altii,am castigat la Loteria Vizelor si asta a fost.
    firczak gheorghe
    26.03.2021, 00:02
    Cu rect
    Ai devenit anchetator? Ce am făcut e treaba mea. Intai vino tu, lașule, cu identitea reală. Apoi discutăm. Eu sunt aici, deschis, cinstit cu cărțile pe față. Așa că ciocu mic și joc de gleznă pană iți caștigi dreptul de a pune intrebări. In afară de asta, nimurucule, tu te legi de mine, nu eu de tine. In plus tu ești cel cu mai multe identități. Și in felul acesta iți afirmi lașitatea.
    DUTTY
    26.03.2021, 08:39
    Greco oare de ce CORECT are punctaj mai mare ca
    Tine!!!
    Oare pe el il cred forumistii si ii dau dreptate!!!
    Asa sa fie oare ?!?!?!
    Corect
    26.03.2021, 00:45
    Firczac...
    Bai ,tu esti p.rost rau ma turnatorule.Deci refuzi sa spui cat ai turnat.Bravo ,bine ca recunosti.Te am iritat ,asta era scopul.Asa fac turnatorii mereu,isi pierd cumpatul...acum e clar,cine esti cu adevarat !daia n ai curaj sa iesi in Deva in oras,te ai mutat din oras de mult !
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 23:34
    Cu rect
    Deci, ai curaj să vii in justișie să demonstrezi că sunt criminal? Asta cu turnatul colegilor sunt povești. NU AM FOST RĂNIT IN REVOLUȚIE. Ești dezinformat. Nu am participat la doborarea elicopterului cu Nuță și Mihalea. Era imposibil așa ceva. Cel care a elucubrat pe tema asta pe internet a fost, ca și tine comunistoid, implantat de securitate in FSN, cu mai mulți indivzi.
    Cinste bunicului și tatălui tău. De tine sunt convins că dădeai informații, ca administrator de bloc, la miliție și securitate. Apoi, degeaba au pătimit ascendenții tăi dacă tu ai mentalitate de comunistoid, demonstrată excelent de postările tale. Părerile tale despre diplomele mele nu mă interesează deorece ești complet defazat, cu mentalitate de comunistoid sadea. Iar eventuala prezență in domeniul fizicii nucleare este incă o dovadă a colaborării tale cu securitatea. In domeniul respectiv nu putea lucra nimeni fără avizul securității iar avizul l-ai primit dacă ai colaborat. SECURISTULE.
    Corect
    26.03.2021, 01:08
    turnatorule ...
    culca te turnatorule ca la tine e 1 noaptea ,la mine e 7 seara ,ma uit la Halep cu Garsia. Sunt sigur ca ii visezi pe toti cei pe care i ai turnat,ai cosmaruri mari.Turnatorii n au constiinta ,totusi raul pe care l au facut ii urmareste si noaptea.Ai lasat copii orfani,neveste vaduve si parinti indurerati.Chiar a meritat ma nenorocitule ? pt ce ?pt functii si bani ? nu te putei opri ? cu ce te aveau la mana ? ti ai turnat si propriii tai elevi ,ii trageai de limba apoi ii turnai.Trei dintre ei au fost eliminati din facultate.Unul dintre ei a ajuns la canal. Ce fel de animal esti ,ma canalie ?!
    Corect
    25.03.2021, 23:07
    criminalule Firczac...
    Poti sa ai 1000 de diplome ,faptul ca ai turnat si colegii tai te ocoleau spun totul despre tine.Nimic nu e mai hidos decat sa iti torni colegii . Ai ajuns pina acolo sa cazi de pe un gard si sa spui ca esti ranit in Revolutie ? pt ce ? pt bani ?raspunde la intrebarea asta :Cu ce scop ai infiintat "Partidul democrat maghiar "? de ce nu combati ceea ce spune colegul tau Aurel Zurz "? de ce nu te a primit nimeni pina nu ti a venit ideea sa faci partid de ruteni rusofili ? raspunde daca ai raspunsuri.De ce ai mintit ca tu ai participat la doborarea elicopterului in care se aflau Nuta si Mihalea ?raspunde daca ai raspunsuri ! in ceea ce ma priveste nu ma ascund,ti am zis de 100 de ori ca nu locuiesc in Romania din 2001 ,cand am plecat cu familia in SUA.La origine sunt targovistean unde am stat pina am terminat liceul ,apoi am continuat studiile in Capitala si am lucrat in Cercetare in fizica nucleara ,participand concret la cele 2 unitati de la Cernavoda . Nu ma ascund de tine,biografia mea e intacta,bunicul meu a stat 4 ani prizonier la rusi iar tatal meu a participat direct in luptele de la Carei si a luptat inclusiv pt eliberarea Budapestei ! singurul meu defect e ca urasc turnatorii ca tine ,care toarna colegi (aurel Zurz) si cade pe un gard dar au brevet de ranit in Revolutie. Am fost in Piata Palatului din Bucuresti dar n am cerut niciodata indemnizatie de revolutionar .Tu ce revolutie ai avut la Deva ,ipocritule mincinos !? spui ca unii postaci te sustin ?pai ori sunt turnatori ca tine ,ori esti chiar tu de pe alte conturi? ce om cinstit sustine un turnator?!
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 23:55
    O, sancta simplicitas!
    Cu ideea de ruteni rusofili ești chiar defazat, elucubrezi. Pune mana pe carte și citește că ești un incult, semidoct. Habar nu ai ce afirmi. Tu m-ai atacat tocmai din cauza pozițiilor mele anticomuniste. Așa că nu te mai alinta. Ești promoscovit, cum te-au mai devoalat și alții. Nu suporți turnătorii? Primul de care trebuie să iți fie lehamite ești tu insuți.
    Nu te neliniști pentru mine că eu mă descurc. Ți-am mai spus. Eu sunt profesional, atenție: profesional nu politic, cineva, nu vidanjor ca tine.
    DUTTY
    26.03.2021, 17:01
    Greco punctajele nu chiar asa de irelevante!!!
    Pentru arata parerea sau opinia unor comentatori (trolli sunt exclusi) despre tine cat despre opiniile tale pline de venin si rautate!!!!
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 22:43
    Cu rect
    Da, așa e sunt *** cu 4 (patru) adeverințe de la CNSAS de necolaborare. Milioanele de administratori de bloc nu au fost analizați deoarece, ca și tine vidanjorule, nu ați fost in situația de a fi analizați. In rest, infrangeți lașitatea și dovedește in justiție că nu ai turnat. Lasă elucubrațiile. Eu sunt cineva, profesional, cu articole și cărți publicate, cu emisiuni de cultură și istorie. Lucrez și acum. Uită-te pe internet. Tu ai fost vidanjor și vidanjor ai rămas. Dacă nu am dreptate prezintă-te profesional cu identitatea reală, altfel ești un nime-n drum.
    Marius54321
    25.03.2021, 19:58
    Radicevic..... mana moarta....
    ...daca a fost cum spune ea, de ce n-a iesit imediat dupa meci s-o acuze?

    Umbla dupa senzational, si nimic mai mult! Daca va uitati la ultimele minute din meci, nici macar nu s-a intalnit cu Neagu pe teren!!!!

    A, c-a trimis vreo 2 avioane prin tribuna, ce sa spuna si ea???
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 21:56
    Cu rect
    Administratorul de bloc care para locatarii la miliție și securitate are neobrăzarea să mai iasă la lumină. Jegule vino in justiție. Ți-e teamă de CNSAS că te dovedește, nebleznicule? Cat privește Revoluția tacă-ți fleanca nimurucule. Bucură-te că ai scăpat nepedepsit pentru informările date miliției și securității.
    Corect
    25.03.2021, 22:27
    d.obitocule...
    In Romania sunt 2 milioane de administratori de bloc dar in Romania e un singur Firczak Gheorghe cu dosar de securist,cu acuzatie de conflict de interese (ti ai angajat fiul la propriul tau cabinet de parlamentar ).Ai infiintat partidul democrat maghiar cu ce scop?ai curaj sa spui ?De ce esti numit "omul care fabrica biografii "? Ai curaj sa explici?Ai ajuns deputat cu 2871 voturi si ai pensie speciala.Nu ti-e ma rusine ?Ce cautai la pdsr ipocritule ?ai crezit ca te fac aia deputat?iata ce declara Aurel Burz ,colegul tau : "Nimeni nu stia de partea cui e Firczac Gheorghe la revolutie ,ne era frica de el,ne turnase cu sarg inainte de 89 si toti ne temeam de el .El incerca sa parvina prin orice mijloace ".Deci omul asta e colegul tau,care a muncit alaturi de tine .Explica ma tu ,celor care citesc aici de ce ai dosar de turnator la cnas .Explica oamenilor ,sa inteleaga .Explica de ce niciun partid nu te-a primit ,pina nu ti ai infiintat propriul partid al rutenilor rusofili.Tu vorbesti de justitie ma parvenitule ?criminali ca tine ,care si au turnat colegii si au distrus oameni,trebuiesc divulgati.Si pedepsiti .Nu vei scapa ,fii sigur !
    tarfrad
    25.03.2021, 22:07
    Din păcate...
    cu rect e... DECÂT Bizon...

    Păcat de Ziare.Bizon100.com... MAMA Bizonilor este FOARTE activă și fată cel puțin o dată in fiecare zi... iar, din păcate, inteligența pe care o are la dispoziție pentru TOȚI cei ~100 Bizoni este pe terminate... aceeași, dar tot mai diluată pe măsură ce apar alții...!
    tarfrad
    25.03.2021, 19:54
    Ha, ha, ha!
    Cine spune asta...
    DOAR o C*RVĂ care este supărată pe Cristina pentru că a dat-o deoparte la echipă din cauza nepriceperii...

    Să demonstreze acuzațiile, sau... să plătească defăimarea...!
    Corect
    25.03.2021, 22:36
    mai desteptule...
    Inainte de a comenta ceea ce nu stii,intra pe google si tasteaza :"Deputatul revolutionar Firczac Gheorghe ,campion la "fabricat" biografii ".Dupa ce citesti,poti sa iti exprimi parerea.E chiar asa greu sa citesti niste articole despre un impostor care a turnat la greu dar a ajuns sa aiba 3 mandate de parlamentar? citeste despre dosarul lui la cnas ! apoi comenteaza ipocritule .Sau esti chiar Firczac?
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 22:51
    Cu rect
    Hotăreșt-te. Sunt d.obitoc? Sunt deștept? Din partea ta, vidanjorule, e bine oricum. Tu citești pe internet doar ce iți convine. Fii sigur, dacă ai fi cu identitatea reală aici ar fi vai și amar de tine. Chiar și așa ești apostrofat de mai mulți internauți. Nu ți-o mai căuta cu lumanarea că s-ar putea să primești ceea ce cauți, javră comunistoidă.
    firczak gheorghe
    25.03.2021, 20:25
    Doamne ferește!
    Sigur, e cuvantul Jovankăi contra cuvantului Cristinei. Evident Jovanka trebuie să aducă probe dar Cristina de ce tace totuși?
    Corect
    25.03.2021, 21:39
    iar ai aparut securistule....?
    Ai si aparut turnatorule ? ba comunistule turnator cu dosar la cnas ,nu iti ajunge cate destine ai frant? ai cazut de pe un gard la Deva si ai brevet de ranit in Revolutie? nu iti e ma rusine? dute ba ruteanule rusofil si cere iertare public tuturor celor ale caror familii le ai distrus ! cat vrei sa mai faci rau ?sa vezi ghinion ,daca a intrat securistul Firzak sa comenteze despre meci,luam bataie azi.Ptiu,spurcatule...