Hagi a primit o lecție de la Sabău: meci mare făcut de "U" Cluj contra Farului VIDEO

Vineri, 03 Martie 2023, ora 21:54
4385 citiri
Gică Hagi, antrenor Farul

Universitatea Cluj a câștigat cu 2-0 meciul cu Farul din Superliga, partidă în care gazdele au ratat și o lovitură de pedeapsă.

Liderul Superligii, Farul, n-a avut nicio șansă în deplasarea de la Cluj. "U" a câștigat doar cu 2-0 un meci pe care l-a controlat aproape în întregime, iar echipa lui Neluțu Sabău a ratat și o lovitură de pedeapsă în minutul 25 prin Thiam, când portarul Aioani a avut două intervenții superbe.

Bic (minutul 39) și Remacle (minutul 58) au adus victoria "șepcilor roșii", care au adunat trei victorii consecutive și au urcat pe poziția a opta.

Farul, în schimb, poate pierde primul loc în cazul în care CFR Cluj se impune luni la Sepsi.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
FCSB a irosit o nouă șansă de a deveni campioană. Cum s-a terminat meciul cu Sepsi, cu Florinel Coman accidentat
Echipa bucureşteană FCSB a încheiat la egalitate miercuri seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Sepsi OSK, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Meciul de la Sf. Gheorghe a...
#Hagi, #farul, #sabau, #u cluj, #Superliga, #Bic, #remacle, #thiam , #stiri fotbal