Ce a declarat Gică Hagi după înfrângerea fără drept de apel cu Universitatea Cluj

Sambata, 04 Martie 2023, ora 07:36
5965 citiri
Gică Hagi

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipaa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

Golurile au fost marcate de Bic ’39 şi Remacle ’58.

În minutul 25, clujenii au ratat un penalty prin Thiam.

"Echipa gazdă a fost mult mai bună ca noi. Nimănui nu-i place să piardă. Trebuie analiză și o să vedem ce concluzii tragem. Fiecare meci e diferit, am spus asta, toate echipele au loturi. Important e să joci fotbalul tău, să ai identitate.

Indiferent că evoluezi la două zile, la șapte zile, trebuie să-ți faci jocul. Noi nu am putut să facem asta astăzi. Am fost lenți, previzibili. Ne așteaptă meciuri foarte grele, începând de la partida cu Rapid", a spus Gică Hagi.

Universitatea Cluj: Gorcea – Oancea, Piţian, Miron, G. Simion (Romario Pires ’83), Chipciu – Bic, Remacle, Nistor (Filip ’33) – J. Gomes (Stoica ’65), Thiam (Ispas ’84). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Farul: Aioani – M. Popescu, Larie, Artean, Borza (Kiki ’46) – Băluţă, Nedelcu (Doukoure ’46), Grameni (Casap ’75)– Alibec, L. Munteanu (Morar ’67), Sali (Mazilu ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...