Malcolm Edjouma a semnat cu FCSB prin fax. Câți bani va câștiga la echipa lui Gigi Becali

Miercuri, 02 Februarie 2022, ora 18:12
3964 citiri
Malcolm Edjouma. Foto: Facebook / Malcolm Sylas Edjouma

Gata! S-a făcut transferul lui Malcolm Edjouma de la FC Botosșani la FCSB.

Fotbalistul a semnat prin fax și va fi noul jucător al echipei lui Becali din 14 februarie. Până atunci o va ajuta pe FC Botoșani să prindă play-off-ul.

330 000 de euro va plăti patronul FCSB moldovenilor pentru transferul jucătorului francez.

Tot în această tranzactie este inclus și împrumutul lui Haruț la FC Botoșani.

În vârstă de 25 de ani, Malcolm Edjouma a semnat un contract pe 3 ani și 11 luni și va câștiga 14 000 de euro lunar, conform surselor Ziare.com.

Fotbalistul a mai jucat în Liga 1, la FC Viitorul Constanța, însă a fost dat afară de Hagi dupăa doar câteva etape.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...