Gică Hagi, sincer după victoria cu echipa lui Adrian Mititelu. "Craiova merita mai mult. A jucat foarte bine"

Vineri, 28 Octombrie 2022, ora 23:19
3721 citiri
Gică Hagi. Foto: Facebook / Farul Constanța

Tehnicianul echipei Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu U Craiova 1948, scor 2-1, că rezultatul este unul excelent, dar constănţenii au “luat prea multe” şi adversarii lor au dominat.

“Rezultatul e excelent pentru noi. Puterea de a reveni de la 0-1 pe un teren dificil, cu o echipă care ne-a pus în dificultate mare... Am arătat că ştim să şi luptăm. Portarul este într-o formă foarte buună, mă bucur pentru el. În rest. Craiova a dominat. Asta e, am avut şansă. Doar meritul că am revenit de la 1-0 la 2-1

În rest felicitări Craiovei că a jucat foarte bine. Din păcate noi n-am fost cei care eram înainte. Am luat prea multe în seara asta. Craiova merita mai mult”, a spus Hagi la posturile care transmit Superliga.

Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a 16-a a Superligii, în care a revenit de la 0-1.

FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul
Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din...
Blestemul continuă pentru Dinamo în ultimele minute. Cum s-a încheiat derby-ul pentru salvare cu FCU Craiova
Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Într-o primă repriză...