Ce a spus Gică Hagi după partida fabuloasă din Liga 1, dintre Farul și FCU Craiova

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 22:51
4669 citiri
Gică Hagi

Tehnicianul Gheorghe Hagi a declarat, luni seară, că Farul Constanţa a făcut un meci foarte bun cu FC U Craiova 1948 până în minutul 60, însă jucătorii pe care i-a introdus în teren nu au adus niciun plus echipei.

"Până în minutul 60 am jucat fotbal foarte bine, apoi au venit schimbările şi jucătorii care au intrat, din păcate, nu au adus nimic. Dar per total am meritat victoria. Şi ei a avut ocazii, dar şi noi. Însă jucătorii au tratat individual ultima pasă, toţi s-au gândit doar la gol. Să zicem că nici eu nu am fost inspirat la schimbări, dar nici ei nu au adus ce trebuia să aducă.

Sunt foarte nemulţumit de cei care au intrat, apoi ne-am complicat meciul. O să mai vină jucători, de plecat e greu să plece cineva. Vrem să facem o echipă bună, să joc fotbalul care îmi place mie. Depinde de noi şi numai de noi prezenţa în play-off. Am făcut un campionat bun, muncim bine şi sperăm să aducem victorii", a declarat Hagi la Digisport.

Formaţia Farul Constanţa a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (3-0), echipa FC Universitatea Craiova 1948, în ultimul meci al etapei a XXII-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

Pentru Farul au marcat Omoh '5, '45 şi Jefte '32, iar pentru FC U Craiova au punctat Compagno '52 şi Asamoah '89.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...