Rezultat umilitor pentru campioana Farul. Ce s-a întâmplat cu echipa lui Hagi la Voluntari

Sambata, 25 Noiembrie 2023, ora 19:40
2330 citiri
FC Voluntari a câștigat cu Farul

Echipa FC Voluntari a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-2, echipa campioană, Farul Constanţa, într-un meci al etapei a 17-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 10, când Dumiter a pasat, în careu, lui Robert Popescu, acesta a driblat un adversar şi a înscris pentru 1-0. În minutul 22 Dumiter a finalizat cu un lob după ce a scăpat singur cu Aioani şi a dus scorul la 2-0. Ilfovenii au intrat cu 3-0 la pauză, Dumiter înscriind în minutul 37 şi reuşind dubla.

După pauză, noul intrat Rivaldinho a redus din diferenţă, în minutul 47, însă Dan Sîrbu a înscris în propria poartă şi FC Voluntari a condus cu 4-1.

În minutul 64 portarul gazdelor, Jesus Fernandez a greşit flagrant, oferindu-i o pasă pe tavă lui Rivaldinho, care a înscris pentru Farul. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic. Voluntari face 20 de puncte şi este pe locul 11. Farul se află pe 7, cu 22 de puncte.

FC VOLUNTARI: J. Fernandez – Ricardo Veiga, Matricardi, Armaş - Boboc, Raţă (Cocian 46), Crepulja (Boskovic 90+3), D. Andrei (Voican 75), Carnat – R. Popescu (D. Florea 60), Dumiter (Droppa 75). ANTRENOR: Ilie Poenaru

FARUL: Aioani - Dussaut, Larie, M. Popescu, Gustavo Marins (D. Sîrbu 46) – Vînă (Borgnino 68), Grameni (Sali 84), Kiki (N. Popescu 76) – Mazilu (Rivaldinho 46), Budescu, L. Munteanu. ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaş galben: Grameni 73

Arbitri: Marcel Bîrsan - Mircea Mihail Grigoriu, Ciprian Florin Danşa - Horia Gabriel Mladinovici

Arbitri VAR: Sorin Costreie - Cosmin Vatamanu

Observator: Marcel Savaniu

Oțelul - Hermannstadt a schimbat liderul din play-out. Echipa care a câștigat în inferioritate numerică
Oţelul Galaţi a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 (1-0), duminică, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 7-a a fazei play-out a Superligii de fotbal. Unicul gol al...