Viitorul lui Hagi zdrobeste Timisoara si e lider in Liga 1

Vineri, 21 August 2015, ora 22:53
7995 citiri

FC Viitorul, echipa patronata si antrenata de Gica Hagi, a obtinut o victorie clara in fata celor de la Poli Timisoara si a urcat pe prima pozitie a clasamentului Ligii 1.

Pustii "Regelui" s-au impus fara drept de apel, cu scorul de 4-0.

Neinvinsi in campionat dupa sapte etape, jucatorii lui Hagi au inceput perfect partida de la Ovidiu, Aganovic deschizand scorul inca din minutul 5, cu un sut frumos de la marginea careului, dupa ce s-a distrat cu doi jucatori ai Timisoarei.

In minutul 22 a venit randul lui Ianis Hagi, si de aceasta data capitan, sa isi treaca numele pe tabela. Pustiul de 16 ani a driblat un adversar si a inscris cu un sut usor deviat de la 20 de metri.

Pe finalul primei reprize o alta "perla" de-a lui Hagi, Florin Tanase, a marcat pentru 3-0 cu un sut foarte bine plasat din interiorul careului, dupa ce a fentat doi adversari.

In fine, Banel Nicolita a "inchis tabela" in minutul 68, dupa o iesire la offside ratata complet a defensivei timisorene.

Ca urmare a acestei victorii, Viitorul ajunge la 17 puncte in 8 etape si este lider in Liga 1.

Echipele de start

VIITORUL: Ramniceanu - Ciupe, Horogea, Mitrea, Ganea - Filip, Nedelcu, Achim - Hagi, Tanase, Aganovic

Rezerve: Buzbuchi, Gavra, Matache, Marin, Boli, Nicolita, Chitu

Antrenor: Gica Hagi

ACS POLI: Kirschstein - Belu, Melinte, Canu, D. Popescu - Luchin, Llorente - Barbut, Croitoru, Curtean - Elek

Rezerve: Smaranda, Neagu, Goga, Hernandez, Artean, Popovici, O. Popescu

Antrenor: Dan Alexa

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Hagi Viitorul Liga 1, #Hagi Viitorul meciuri rezultate, #Viitorul Timisoara Liga 1 rezultat , #Viitorul