Hagi pune tunurile pe un om din staff-ul sau

Luni, 10 Februarie 2020, ora 08:44
9840 citiri

Gica Hagi a rabufnit dupa infrangerea suferita de Viitorul in partida de acasa cu Craiova, reprosandu-i un om din staff-ul sau ca nu-si face cum trebuie meseria!

Patronul si, totodata, antrenorul Viitorului l-a acuzat pe antrenorul cu portarii, Stefan Preda, ca nu l-a pregatit bine pe goalkeeperul Catalin Cabuz.

Hagi considera ca portarul sau a gresit la golul doi al oltenilor din cauza lui Preda.

"Portarul trebuia sa intervina si sa ne salveze. Trebuia sa iasa la o centrare venita de la 30 de metri. A avut timp sa vada mingea si nu trebuia sa ramana pe linia portii", a tunat Hagi.

"Ne salva daca era antrenat bine de antrenor. Portarul nostru trebuie sa stie sa iasa si sa joace cu piciorul, pentru ca apararea noastra joaca avansat. Antrenorul trebuie sa-i transmita asta", a completat "Regele".

Vezi si: Gica Hagi a rabufnit dupa infrangerea cu Craiova

1-2 a fost scorul intalnirii dintre FC Viitorul si Universitatea Craiova, dupa golurile marcate de Ianis, in minutul 17, pentru gazde, respectiv Nitu, minutul 25, si Mihaila, minutul 82, pentru oaspeti.

In urma acestui rezultat, Viitorul ramane pe locul 5, cu 38 de puncte, in timp ce oltenii au urcat pe locul 2, cu 43 de puncte.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...