Hagi, dupa primul esec la Galatasaray: Nu pot sa diger infrangerea

Luni, 08 Noiembrie 2010, ora 08:18
2204 citiri

Tehnicianul formatiei Galatasaray Istanbul, Gica Hagi, a declarat ca nu poate sa digere infrangerea suferita in meciul cu Trabzonspor, scor 0-2.

"Asta este fotbalul, nu poti sa castigi mereu. Am avut o evolutie buna. Nu pot sa diger infrangerea, dar pot spune ca sunt multumit de joc.

Este o infrangere nedorita. Prima repriza a fost echilibrata, dar in a doua am dominat. Din nefericire am ratat ocaziile clare pe care le-am avut. Am fi meritat cel putin un egal.", a spus Hagi la conferinta de presa.

Echipa antrenata de Gica Hagi, Galatasaray Istanbul, a fost invinsa duminica seara la Trabzonspor, cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate de Umut Bulut, in minutele 76 si 90.

Hagi, invins in Turcia

In urma acestui rezultat, Galatasaray a coborat pe locul 9 in clasamentul primei ligi de fotbal din Turcia, cu 16 puncte. De partea cealalta, Trabzonspor a urcat pe primul loc, cu 26 de puncte.

In urmatoarea etapa, Galatasaray va juca weekendul viitor, pe teren propriu, cu Manisaspor.

C.F.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...