Formula 1, în Brazilia. Grila de start a fost stabilită la sprint. La ce oră începe cursa de duminică

Duminica, 13 Noiembrie 2022, ora 09:47
4317 citiri
George Russell

George Russell (Mercedes) a câştigat, sâmbătă, cursa sprint din cadrul Sao Paulo Grand Prix, a 21-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, astfel că va porni de pe prima poziţie duminică, în principalul eveniment al weekend-ului.

Pe locul doi s-a clasat Carlos Sainz (Ferrari), pe trei a terminat Lewis Hamilton (Mercedes), pe patru Max Verstappen (Red Bull Racing), pe cinci Sergio Perez (Red Bull Racing), pe şase Charles Leclerc (Ferrari), pe şapte Lando Norris (McLaren) şi pe opt Kevin Magnussen (Haas).

Cei opt au obţinut puncte pentru clasările din cursa sprint.

Grand Prix-ul de duminică de la Sao Paulo este programat la ora 20.00.

Ce bombă în Formula 1: echipa Red Bull e pe cale să fie părăsită de "cel mai mare om din istoria F1"
Red Bull ar putea să fie nevoită să se descurce fără artizanul succeselor din ultimii ani. Echipa de Formula 1 este în mijlocul unui scandal. BBC Sport scrie că inginerul șef al Red...
O mașină de curse a ieșit de pe traseu și a intrat în spectatori. Câte persoane au murit
O maşină de curse a ieşit de pe traseu în timpul unei competiţii desfăşurate duminică în Sri Lanka şi a intrat într-o mulţime de spectatori şi de oficiali ai cursei, cauzând moartea a...