Meci perfect facut de echipa lui George Puscas in Anglia

Duminica, 08 Martie 2020, ora 09:11
7825 citiri

Echipa romanului George Puscas a facut spectacol in Anglia, in liga secunda engleza, denumita Championship, Reading bifand o victorie in deplasarea de la Birmingham City.

Reading a invins cu 3-1 in deplasare, o victorie extrem de importanta in etapa cu numarul 37 din Championship.

Gazdele au condus inca din minutul 6, dar Reading nu a renuntat la lupta si a facut o repriza secunda perfecta, in care a marcat toate cele 3 goluri. Miazga a egalat in minutul 52, Meite si-a adus echipa la conducere in minutul 56, iar in minutul 87 Pele a inlaturat orice urma de emotie.

George Puscas a fost titular si integralist pentru oaspeti, fara insa sa isi treaca numele pe tabela de scor. El are 9 goluri marcate in acest sezon pentru Reading si a fost inclus de Mirel Radoi pe lista preliminara a stranierilor in vederea meciului cu Islanda, un prim meci de baraj pentru calificarea la EURO 2020.

Dupa acest rezultat, echipa in alb si albastru urca pe locul 13 cu 48 de puncte.

Leeds e lidera ligii secunde engleze cu 71 de puncte, unul peste West Bromwich.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#victorie mare Reading in deplasare liga, #Reading victorie la Birmingham, #Reading victorie cu Puscas pe teren , #stiri George Puscas