George Pușcaș a înscris primul gol pentru Pisa. Echipa românului este lider în Serie B VIDEO

Sambata, 19 Februarie 2022, ora 17:30
2034 citiri
George Pușcas . Foto: Facebook / Pisa Sporting Club

Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Monza, în etapa a XXIV-a a ligii secunde din Italia.

Puşcaş a marcat în minutul 18, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 8, prin Valoti. Pentru Pisa a înscris şi Caracciolo, în minutul 65.

George Puşcaş a jucat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 44. Celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a jucat până în minutul 77.

Echipa celor doi este lider în clasament, cu 45 de puncte, cu unul mai mult decât formaţia de pe locul doi, Cremonese. Cremonese are însă un joc în minus. Monza este pe 5, cu 41 de puncte.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...