George Pușcaș, de neoprit în Italia. Perfomanța realizată de fotbalistul român

Luni, 18 Aprilie 2022, ora 22:24
2696 citiri
George Pușcaș. Foto: Facebook / Pisa

Fotbalistul echipei Pisa, George Puşcaş, a înscris două goluri în meciul câştigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa echipei Como, în etapa XXXV din Serie B.

Puşcaş a marcat în minutele 8 şi 78. Celălalt gol al învingătorilor a fost marcat de Torregrossa, în minutul 68, din penalti, iar pentru Como a marcat Gliozzi ’63.

George Puşcaş a jucat până în minutul 85. Celălalt român de la Pisa, Marius Marin, a jucat până în minutul 84.

Pisa ocupă locul 3 în clasament, cu 63 de puncte, în timp ce Como este pe 14, cu 44. Lider este Cremonese, care are 66 de puncte.

Candidatura Dianei Şoşoacă la Primăria Capitalei a fost respinsă. „Eu nu am anunţat niciodată public că voi candida. E un ordin de la Marcel Ciolacu”
Biroul Electoral de Circumscripţie nr. 42 Municipiul Bucureşti a respins candidatura Dianei Şoşoacă, preşedintă a partidul S.O.S. România, pentru funcţia de primar general al Capitalei,...
CTP, în stare de intoxicație înainte de alegeri: ”Alung duhurile rele cu matematică, nu cu usturoi”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care a avut în ultima perioadă reacții acide despre unii candidați la Primăria Capitalei, a publicat pe rețelele sociale un text surprinzător, în care...
#George Puscas, #George Puscas presa italiana, #serie B, #Pisa , #stiri George Puscas