George Puscas, dubla minunata pentru Reading. Unul dintre goluri poate candida la "reusita anului" (Video)

Duminica, 18 August 2019, ora 14:57
14457 citiri

George Puscas este intr-o forma minunata la Reading, noua sa formatie unde a ajuns din Italia, in Championship, liga secunda engleza.

Tanarul jucator roman, atacant in mare forma in aceasta vara pentru Romania la Campionatele Europene de tineret, Puscas a marcat doua goluri in partida Reading - Cardiff, scor 2-0 la pauza in runda cu numarul 3 din campionatul englez.

Romanul nascut la Oradea (in varsta de 23 de ani) a marcat doua goluri, in minutele 25 si 40, unul dintre ele fiind cu siguranta fabulos, candidat posibil la "reusita anului".

Vorbim despre primul gol, cel din minutul 25, venit dupa o incursiune personala fabuloasa a lui Puscas, care a plecat cu mingea din propria sa jumatate de teren:

De altfel si cei de la Reading s-au grabit sa il laude pe roman: "Este un candidat la golul sezonului inca din luna august", scriau cei de la Reading pe site-ul oficial.

Atacantul nationalei noastre a reusit dubla cu o reluare din fata portii, 15 minute mai tarziu.

Este primul meci in campionat ca titular pentru Puscas, care in trecut a mai evoluat si pentru Inter sau Palermo.

8 milioane de euro a platit Reading pentru George Puscas in aceasta vara.

Iata si golul 2 marcat de roman:

Romanul mai marcase alte doua goluri si in Cupa Ligii pentru Reading, un gol marcat in timpul regulamentar, altul la penaltiuri cu Wycombe, scor 1-1 si 4-2 dupa lovituri de departajare.

UPDATE: Partida s-a terminat 3-0, dupa ce si Swift a mai marcat un gol, in minutul 83. Meite a ratat un penalti tot pentru Reading in minutul 91. Puscas a fost inlocuit in minutul 82, fiind ovationat de fani!

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#George Puscas Video dubla minunata pentru, #Puscas Reading goluri minunate, #gol fabulos Puscas Reading liga secunda , #stiri George Puscas