George Puscas a revenit spectaculos la Reading si a fost decisiv pentru echipa sa in minutul 97 (Video)

Sambata, 11 Ianuarie 2020, ora 20:44
8364 citiri

Atacantul roman George Puscas a fost din nou eroul lui Reading, formatia sa din liga secunda engleza, Championship, acolo unde evolueaza din vara trecuta.

Chiar daca nu a reusit sa inscrie, oradeanul a revenit cu succes in lotul alb-albastrilor dupa accidentarea sa la umar. El a fost pe banca la startul partidei cu Nottingham Forest, echipa la care Costel Pantilimon nu a facut deplasarea.

Dupa 60 de minute, managerul lui Reading Mark Bowen a apelat la serviciile romanului si s-a aratat foarte inspirat. Varful nostru a avut imediat o ocazie de gol, la care portarul Samba a avut o mare parada pentru a pastra poarta sa intacta.

Ultimele secunde ale partidei au fost unele dramatice. Nottingham a marcat in minutul 90 plus 5 de prelungire, prin Watson, dar Reading a dat lovitura practic la ultima faza.

In minutul 97, Obita a trimis o minge lunga in careu, acolo unde Puscas se afla decisiv pentru a marca golul egalarii, dar mingea a fost deviata printr-un autogol de Figueiredo.

Reading ramane in a doua jumatate a clasamentului dupa acest egal, 1-1, pe locul 14 cu 36 de puncte dupa 26 de etape.

Revenirea lui Puscas pe teren e o veste vitala pentru Mirel Radoi, care cu siguranta se bazeaza pe fostul varf al lui Inter, in vederea barajului pentru calificarea la EURO 2020. Primul meci va fi cu Islanda pe 26 martie, in deplasare.

Reading a platit 8 milioane de euro lui Inter vara trecuta pentru transferul definitiv al romanului de 23 de ani.

Antrenorul lui Ajax i-a facut o analiza concisa lui Razvan Marin dupa ultima perioada in care a dezamagit

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#George Puscas revenire spectaculoasa la Reading, #George Puscas egalare spectacol minutul 97 , #stiri George Puscas