Chivu, titular in cel mai nebun meci din Serie A

Duminica, 01 Aprilie 2012, ora 19:42
2745 citiri

Cristi Chivu a fost titular pentru Inter Milano in cel mai nebun meci din aceasta etapa de Serie A, cel cu Genoa, incheiat cu un incredibil 5-4 in favoarea "nerrazzurilor".

La prima partida cu Stramaccioni pe banca tehnica, Inter a facut o prima repriza excelenta, conducand chiar cu 3-0 dupa reusitele lui Millito, de doua ori, si Samuel.

Genoa a replicat prin Palacio, insa Zarate a risipit temerile fanilor de pe "Meazza" cu un gol in minutul 74. Au urmat insa eliminarea lui Julio Cesar si golul lui Gilardino, din penalti, iar lucrurile incepeau sa se complice.

Millito a punctat in minutul 85, ducand scorul la 5-3, pentru ca Gilardino sa inchida tabela in prelungiri cu un halucinant scor 5-4.

Echipele:

INTER: Julio Cesar, Zanetti, Lucio, Samuel, Chivu, Poli, Stankovic ('60 Guarin), Cambiasso, Zarate ('34 Castellazzi), Milito, Forlan ('30 Obi).

Antrenor: Stramaccioni.

GENOA: Frey, Mesto, Carvalho, Kaladze, Moretti, Biondini ('37 Jorquera), Veloso ('46 Jankovic), Belluschi, Sculli, Gilardino, Palacio

Antrenor: Marino.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...