Surpriza mare la Medias! Sageata invinge pe Gaz Metan

Luni, 16 Decembrie 2013, ora 19:25
1515 citiri

penultimul meci din etapa cu numarul 18 a Ligii 1 a adus si una dintre cele mai mari surprize ale rundei, codasa Sageata Navodari impunandu-se, scor 2-1, pe terenul celor de la Gaz Metan Medias.

Chiar daca in partida de luni seara s-au intalnit doua formatii aflate in suferinta, jocul a fost unul extrem de spectaculos, cu multe ocazii mari.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 53, la capatul unei faze controversate, prin Cristian Munteanu.

Reluarile au aratat ca jucatorul celor de la Sageata se afla in pozitie de offside, reusita sa fiind totusi validata de brigada de arbitri.

Gazul a restabilit egalitatea cu un sfert de ora inainte de final, atunci cand Bawab a transformat elegant o lovitura de la 11 metri.

Totusi, dobrogenii i-au facut o mare bucurie noului antrenor, debutantul Gica Butoiu, si au reusit sa inscrie golul victoriei in minutul 78, atunci cand Florin Popa a reluat imparabil cu capul, dintre doi adversari.

Confruntata cu spectrul desfiintarii, Sageata obtine o victorie vitala in Liga 1 si are sanse sa ramana in Liga 1 inca un sezon.

Gaz Metan: Greab - Zaharia, Frasinescu, Bozesan, Buzean - Todea, Tahar - A. Muntean, Fl. Dan, C. Petre - D. Roman

Rezerve: Gurincu, Roberto, Fl. Sandu, Avram, Llullaku, Bawab, Vitinho

Sageata: Panagopoulos - Peteleu, Cr. Munteanu, Fl. Popa, Lupu - Muzac, Vezan - Tigoianu, Dinu, Grigoras - M. Roman

Rezerve: Pogacsics, N'Doye, Lopez, Chitu, Sorian, Vieru

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Sageata Navodari victorie Liga 1, #Sageata Navodari Gaz Metan Liga 1, #rezultate Liga 1 , #Liga I