Remiza spectaculoasa si o gafa uriasa de arbitraj in Gaz Metan - Sepsi

Sambata, 27 Iulie 2019, ora 19:57
5809 citiri

Gaz Metan Media si Sepsi Sfantu Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, un meci spectaculos din etapa a treia a Ligii 1.

Partida a fost marcata de o gafa uriasa de arbitraj, brigada condusa de Andrei Antonie nevalidand un gol clar.

Gazdele de la Medias au deschis scorul in minutul 34, atunci cand Chamed a prins un sut de zile mari si a trimis balonul in vinclu, fara sperante pentru Niczuly. In debutul partidei, oaspetii au fost aproape de gol prin Hamed, insa sutul acestuia a lovit transversala.

Cea mai controversata faza a partidei s-a petrecut in minutul 55, atunci cand Vasvari a sutat foarte bine din lovitura libera, Plesca a scos balonul in mod clar dupa linia portii, insa arbitrii au lasat jocul sa continue.

Golul nu a fost validat, desi reluarile au aratat ca acesta a fost cat se poate de clar, insa Sepsi nu a cedat si a egalat in minutul 67, prin Karanovic, cu o lovitura de cap.

Scorul final a fost 1-1 si ambele formatii ardelene raman neinvinse in acest debut de sezon.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, N. Rosu - Chamed, D. Olaru, Ely Fernandes - Sg. Bus

Rezerve: Batista - St. Draghici, Pleasca, R. Popa, R. Romeo, Sanoh, P. Costea

Antrenor: Edi Iordanescu

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Stefan - Vasvari - Y. Hamed, I. Fulop, Knowles, Andrezlt - Carnat

Rezerve: Fejer - Velev, Simonovski, Karanovic, Konongo, M. Stefanescu, Kilyen

Antrenor: Csaba Laszlo

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. ”PNL-PSD continuă acapararea statului român”
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Sepsi medias rezultat, #Gaz Metan Medias Liga 1 rezultat, #Liga 1 rezultate , #stiri Gaz Metan