Liga 1: Steaua, umilita la Medias

Sambata, 10 Septembrie 2011, ora 23:20
7839 citiri

Steaua a suferit cea mai usturatoare infrangere din ultima perioada, cedand pe terenul lui Gaz Metan Medias, scor 0-3.

Ros-albastrii au pornit puternic in cautarea primei victorii in deplasare din acest sezon si au pus presiune pe poarta lui Plesca in primele minute ale confruntarii de la Medias.

Bourceanu a creat panica in careul advers prin doua lovituri de la colt, insa cei care au dat lovitura primii au fost mediesenii.

Martinovici nu s-a putut controla in suprafata de pedeapsa in minutul 14 si a comis un penalty, pe care Bawab l-a transformat cu ceva emotii, Tatarusanu atingand mingea.

Dupa primirea golului, Steaua a dominat teritorial, insa fara sa-i puna mari emotii lui Razvan Plesca. Mingea s-a plimbat de pe o parte pe cealalta, dar pana la pauza ros-albastrii si-au creat o singura ocazie, prin Tatu, care a reluat pe langa poarta in minutul 23

Chinul ros-albastrilor a continuat si in partea secunda, cand s-a transformat intr-un cosmar presarat cu umilinta.

Mediesenii au mai marcat o data, in minutul 61, prin Cristi Bud, dupa un hent nesemnalizat de Alexandru Tudor, iar Levy a fortat si l-a aruncat in lupta pe Florin Costea.

Debutul "Briliantului" din Banie a fost eclipsat insa de un alt debut, cel al lui Cristi Bud, care a mai punctat o data, in minutul 70, dupa o actiune in banda stanga a lui Ciprian Petre.

Steaua nu a reusit nici macar golul de onoare si a suferit a doua infrangere din acest sezon.

GAZ METAN MEDIAS - STEAUA 3-0

90+6 - Final de meci!

90 - 6 minute suplimentare

90 - Dan Roman scapa singur cu Tatarusanu, dar trage putin pe langa poarta de la 20 de metri.

88 - Zaharia intra in locul lui Nicandro.

86 - Nikolici pierde o minge in careu si mediesenii recupereaza.

83 - Roman intra in locul lui Bud.

81 - Buzean intra in locul lui Vukadinovici.

80 - Bourceanu trage de la 25 de metri mult peste poarta.

78 - Nikolici intra in locul lui Rusescu.

75 - Emeghara intra in locul lui Martinovici.

73 - Steaua s-a aruncat in atac, dar este lipsita de clarviziune.

70 - GOL MEDIAS! Bud inscrie din patru metri dupa o pasa a lui Petre!

68 - Rusescu centreaza din banda dreapta, Plesca retine fara probleme.

66 - Florin Costea debuteaza la Steaua in locul lui Brandan.

65 - Florin Costea primeste galben inainte sa intre pe teren.

64 - Cartonas galben pentru Latovlevici

61 - GOL MEDIAS! Bourceanu trimite in Ciprian Petre, acesta pune mana pe minge, toti jucatorii se opresc dar jocul continua. Mingea ajunge la Bud, iar acesta inscrie din 10 metri cu un sut pe langa Tatarusanu!

59 - Rusescu trage mult peste poarta din zece metri dupa o actiune superba a Stelei!

57 - Mihai Costea reia superb din cadere putin pe langa poarta.

56 - Mihai Costea este faultat la mijlocul terenului si se resimte.

51 - Hoban trage pe jos din 22 de metri, Tatarusanu retine cu greu in doi timpi.

50 - Bourceanu primeste cartonasul galben.

48 - Neintelegere intre Martinovici si Tatarusanu, Bud sta la panda, dar nu reuseste sa profite.

46 - Se reia jocul!

45+1 - Pauza!

43 - Florin Costea, Gardos si Galamaz au fost scosi la incalzire.

40 - Geraldo reia cu calcaiul, dar Plesca reuseste sa intervina.

39 - Tanase primeste singur in banda stanga, intra in careu, dar centreaza defectuos.

37 - Ciprian Petre trage putin peste poarta din 20 de metri.

37 - Geraldo Alves primeste cartonasul galben.

35 - Ronny Levy se agita tot mai mult pe margine, MM Stoica vorbeste la telefon.

31 - Bourceanu trage din nou, de aceasta data mult mai bine, putin peste poarta.

30 - Bourceanu pivoteaza spre poarta, dar trage mult peste cu piciorul stang.

28 - Steaua s-a instalat in jumatatea adversa, insa Gaz Metan se apara bine.

24 - Brandan trage puternic din afara careului mult pe langa poarta.

23 - Tatu reia cu capul putin pe langa poarta din centrarea lui Latovlevici.

21 - Ciprian Petre trage slab din afara careului pe langa poarta.

19 - Tatu patrunde spre poarta, dar sutul sau este blocat. Brazilianul continua si obtine un corner.

17 - Steaua pleaca pe contraatac, insa Brandan e lent si este deposedat.

14 - GOL MEDIAS! Bawab inscrie din penalty! Tatarusanu ghiceste coltul, atinge mingea, dar aceasta cade in plasa!

13 - Alexandru Tudor acorda penalty dupa o interventie asupra lui Trtovac facuta de Martinovici.

10 - Todea respinge de pe linia portii dupa un ricoseu periculos.

9 - Mihai Costea centreaza din banda stanga, dar mingea iese prin spatele portii.

6 - Alexandru Tudor fragmenteaza mult jocul in startul meciului.

4 - Geraldo reia cu capul peste poarta dupa un corner executat de Bourceanu.

1 - Incepe meciul!

Gaz Metan 4-2-3-1: Plesca - Trtovac, Lazar, Markovic, Vukadinovic - Nicandro, Todea - Hoban, Bawab, C. Petre - Bud

Rezerve: Vatca, Zaharia, Buzean, Ciuca, Frasinescu, Dan Roman, Razvan Avram

Steaua 4-3-3: Tatarusanu - Martinovic, Geraldo, Iliev, Latovlevici - Brandan, Bourceanu, Tanase - Rusescu, M. Costea, Tatu

Rezerve: Stanca, Emeghara, Gardos, Nikolic, Dorinel Popa, Florin Costea, Galamaz

Brazilianul care a umilit Steaua lui Lăcătuș și Hagi revine pe gazon la 58 de ani în liga a doua din Brazilia!
Campionul mondial din 1994 cu Brazilia, atacantul Romario, a făcut pe Instagram un anunț important. Acesta va reveni pe gazon deși are 58 de ani. Romario este atacantul de legendă al...
Un fost jucător al lui Gigi Becali, atac la Florin Talpan pe tema mărcii Steaua: Trebuie să ai halucinații
Fostul căpitan al ”roș-albaștrilor”, Alex Bourceanu, a declarat faptul că în opinia lui brandul Steaua a rămas la clubul patronat de Gigi Becali. Bourceanu l-a contrat pe Florin Talpan...