Liga 1: Spectacol total la Medias

Sambata, 29 Septembrie 2012, ora 18:55
2099 citiri

Gaz Metan Medias a obtinut o victorie spectaculoasa, scor 2-1, impotriva celor de la Universitatea Cluj.

Gazdele s-au impus fara emotii dupa o evolutie de exceptie a atacantului Taher Bawab, care a marcat ambele goluri.

Varful iordanian a deschis scorul in minutul 23, printr-un lob de finete, iar apoi a majorat diferenta in minutul 67, cu o lovitura de cap.

Mediesenii au atacat tot meciul si scorul putea lua proportii pe final, insa in cele din urma cei care au marcat au fost oaspetii, in prelungiri, prin Paulinho, din penalty.

Dupa acest rezultat, Gaz Metan urca pe locul 11, cu 11 puncte, in timp ce U Cluj, cu acelasi numar de puncte, este pe 13.

C.M.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...