Liga 1: Gaz Metan, prima victorie dupa promovare

Sambata, 23 Iulie 2016, ora 20:25
3460 citiri

Gaz Metan Medias a castigat primul meci de la revenirea in Liga 1, elevii lui Cristi Pustai trecand la limita de ASA Targu Mures.

Mediesenii s-au impus cu scorul de 2-1 la capatul unei partide pe care au controlat-o destul de clar.

Intalnirea dintre Gaz Metan si ASA a fost una care ne lasa cu un mare semn de intrebare: este Mediasul neasteptat de puternica pentru o nou-promovata sau Targu Mures este neasteptat de slaba?

Gazul a deschis scorul in minutul 32, atunci cand arbitrul Alexandru Tudor a dictat penalti dupa un duel in care doi jucatori s-au ciocnit cap in cap.

Llullaku a executat lovitura de la 11 metri, Stancioiu a aparat in prima faza, insa jucatorul Mediasului a fost atent pe recuperare si a marcat.

Cu putine minute inainte de pauza ASA a restabilit egalitatea, tanarul Candrea punctand cu un sut din interiorul careului.

Gazdele de la Medias au reusit golul victoriei la jumatatea primei reprize.

A fost o centrare perfecta a lui Eric pe care Susnjar a reluat-o cu capul, iar Stancioiu a respins greu in bara. Atent pe recuperare, Mircea Axente a indeplinit o formalitate, trimitand balonul in plasa.

Echipele de start

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Trtovac, Zaharia, Cristea - Al. Munteanu, Susnjar, Buzean, Llullaku - Gavra, Axente

ASA: Stancioiu - G. Matei, Cordos, Dobrosavlevici, Bucur - Candrea - Zicu, Ursu, Dica, Borza - Andre

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#Gaz Metan Liga 1 rezultat, #Medias Targu Mures Liga 1, #Liga 1 rezultate , #Cristi Pustai