Gaz Metan Medias face furori in Liga 1

Duminica, 15 August 2010, ora 19:48
2301 citiri

Gaz Metan Medias este echipa momentului in Liga 1. Formatia lui Cristi Pustai a castigat duminica, scor 3-0, in fata celor de la Sportul Studentesc.

Aflata intr-o forma excelenta, Gaz Metan Medias a avut un start perfect de meci si a reusit sa deschida scorul dupa doar cinci minute.

Golgheterul Ligii 1, brazilianul Eric, a centrat perfect catre Zatko Matkovici, iar acesta l-a invins pe Viciu fara probleme.

Sportul Studentesc a trecut la timona meciului dupa primirea golului, iar baietii lui Tibi Selymes au ratat ocazie dupa ocazie.

Tibi Balan a fost cel mai periculos om al studentilor, insa Plesca a prins o zi exceptie si a scos mai multe suturi periculoase.

Mediesenii au lovit din nou in minutul 59 si s-au desprins pe tabela de marcaj, dupa un gol fabulos al lui Alex Muntean, sut in vinclu din unghi.

Gazdele au mai punctat o data, in minutul 67, cand Eric a reusit sa ajunga la cota 7 in acest sezon, dupa o executie din lovitura libera.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...