Ce victorie mare pentru Gabriela Ruse! Românca a dat de pământ cu una dintre cele mai bune tenismene

Marti, 28 Septembrie 2021, ora 21:15
6865 citiri
Elena Gabriela Ruse

Elena Gabriela Ruse, locul 98 WTA, s-a calificat în turul al doilea al turneului de categorie WTA 500 de la Chicago.

Ea a învins-o, marţi, în primul tur, cu 6-4, 6-2, pe sportiva italiană Camila Giorgi, locul 37 WTA şi cap de serie numărul 15, după un meci care a durat o oră şi 33 de minute.

În faza următoarea, Ruse va da piept cu sportiva ucraineană Katerina Kozlova, locul 140 WTA, venită din calificări.

Accederea în manşa secundă este recompensată la competiţia americană cu un premiu de 4.100 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#gabi ruse, #Gabi Ruse portret, #Elena Gabriela Ruse, #Camila Giorgi , #Stiri Gabriela Ruse