Momente groaznice cu Gabriela Ruse. Româncei i-a izbucnit sângele pe nas la un meci de tenis VIDEO

Marti, 13 Septembrie 2022, ora 19:44
4782 citiri
Gabriela Ruse

Clipe teribile pentru Gabriela Ruse în Slovenia.

Tenismena din România a fost eliminată de Lesia Ţurenko din Ucraina în primul tur, 1-6, 6-4, 4-6, dar a avut mari probleme de sănătate.

În setul trei, româncei a început să-i curgă sângele pe nas, iar tenismena s-a dus repede la marginea terenului pentru a lua un prosoport și a opri sângerarea.

Momentul nu a fost de bun augur pentru Gabriela Ruse care a pierdut în final meciul cu sportiva din Ucraina.

Partida dintre cele două tenismene a fost una lungă, durând două ore și 56 de minute.

Incredibil ce s-a întâmplat la Rouen: francezii au scos-o din sărite pe Gabriela Ruse
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franţa), dotat...
Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi. Urmează un super-meci pentru româncă
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Gabriela Ruse (26 de ani, locul 162 WTA) a învins-o în trei seturi pe...