Ce a făcut Gabriela Ruse în primul tur la Budapesta

Luni, 11 Iulie 2022, ora 16:25
1892 citiri
Gabriela Ruse

Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 72 mondial şi cap de serie 7, a fost învinsă, luni, în primul tur al turneului de la Budapest

Ruse a fost învinsă de sportiva rusă Kamila Rahimova, locul 68 mondial, scor 6-4, 6-7 (3), 6-3.

La turneul de la Budapesta este prezentă şi Ana Bogdan, care va evolua în primul tur cu unguroaica Panna Udvardy.

Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi. Urmează un super-meci pentru româncă
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Gabriela Ruse (26 de ani, locul 162 WTA) a învins-o în trei seturi pe...
Victorie fulger pentru Gabriela Ruse, care s-a calificat în optimile de finală
Jucătoarea Gabriela Ruse, locul 162 WTA, s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Rouen. Ruse a trecut în primul tur de japoneza Nao Hibino,...
#gabriela ruse, #Gabriela Ruse tenis rezultate, #Budapesta , #Stiri Gabriela Ruse