Gabriela Ruse, meci dramatic la Wimbledon cu americanca Coco Gauff. Cine s-a calificat în turul doi

Marti, 28 Iunie 2022, ora 17:43
5514 citiri
Gabriela Ruse

Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 54 mondial, a fost învinsă, marţi, în primul tur al turneului de la Wimbledon, de sportiva americană Coco Gauff, locul 12 mondial şi favorită 11.

Gabriela Ruse s-a impus în primul set cu 6-2, a pierdut al doilea set, scor 3-6 şi în decisiv a fost învinsă, scor 7-5.

Meciul a durat două ore şi 30 de minute.

În turul doi, Gauff va da peste o altă româncă, Mihaela Buzărnescu, locul 127 WTA.

Gabriela Ruse a jucat un meci de aproape trei ore în Antalya
Jucătoarea de tenis Elena-Gabriela Ruse, locul 81 mondial, a fost eliminată, miercuri, în primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de...
Încă o surpriză de proporții la turneul de la Miami. Favoritele cad pe capete
După Iga Swiatek și Aryna Sabalenka, eliminate de la Miami Open, a venit și rândul americancei Coco Gauff să părăsească competiția. Americanca a fost învinsă în optimile de finală...