Gabriela Ruse a debutat cu victorie la Dubai. Pe viitoarea adversară a spulberat-o la Australian Open

Sambata, 12 Februarie 2022, ora 14:41
2981 citiri
Gabriela Ruse

Tenismena Gabriela Ruse (locul 61 mondial) a debutat sâmbătă în turneul WTA 500 de la Dubai, în primul tur al calificărilor, contra rusoaicei Anastasia Gasanova, locul 126 WTA.

După un meci care a durat o oră și 44 de minute, Gabriela Ruse s-a impus cu 6-2, 7-5.

Românca va evolua în turul al doilea, penultimul al calificărilor, cu italianca Jasmine Paolini (48 WTA), cap de serie 11.

Gabriela Ruse și Jasmine Paolini s-au întâlnit recent, la Australian Open 2022, compatrioata noastră obținând la Melbourne o victorie zdrobitoare, 6-1, 6-3, în primul tur al competiției.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...