Gabriela Ruse s-a calificat pe tabloul principal la Sydney. Pe cine a învins românca în Australia

Luni, 10 Ianuarie 2022, ora 07:09
4247 citiri
Gabriela Ruse

Tenismena Gabriela Ruse (24 de ani, 82 WTA) s-a calificat luni dimineață pe tabloul principal al turneului de la Sydney, premergător Grand Slam-ului de la Melbourne.

Gabriela Ruse, favorita numărul 3 a calificărilor, a învins-o în două seturi, 7-6, 6-3, pe Fiona Ferro din Franța, cap de serie numărul 7.

Românca își va afla adversara din primul tur de pe tabloul principal la Sydney în cursul zilei de luni.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Gabriela Ruse a jucat un meci de aproape trei ore în Antalya
Jucătoarea de tenis Elena-Gabriela Ruse, locul 81 mondial, a fost eliminată, miercuri, în primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de...