Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în Australia. Românca va avea un meci de gală în turul doi

Marti, 11 Ianuarie 2022, ora 07:13
3422 citiri
Gabriela Ruse

Venită din calificări, Elena-Gabriela Ruse, locul 82 WTA, s-a calificat în turul al doilea al turneului de la Sydney, învingând-o după un meci spectaculos pe poloneza Magdalena Frech, locul 105 WTA, o jucătoare trecută și ea prin faza calificărilor.

Românca s-a impus după un meci care a durat 2 ore și 21 de minute, cu scorul de 6-2, 3-6, 6-4.

În faza următoare, Gabriela Ruse va juca împotriva jucătoarei Anett Kontaveit din Estonia, favorita numărul 4, una dintre cele mai în formă tenismene la finalul anului 2021, învingătoare la Transylvania Open de la Cluj-Napoca și semifinalistă la Turneul Campioanelor.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Gabriela Ruse a jucat un meci de aproape trei ore în Antalya
Jucătoarea de tenis Elena-Gabriela Ruse, locul 81 mondial, a fost eliminată, miercuri, în primul tur la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de...